Sayfalar

8 Aralık 2010 Çarşamba

Neden?


Neden?
Yeni neslin çocukları tahterevallide hep tekler? Neden karşılarında bir arkadaş değil de mutlaka anne veya babaları var?

Neden?
Bir dergide görüp de beğendiğim bir fotoğrafı aramaya kalktığımda yeniden sayfaları karıştırıp bulmam imkansıza yakın?

Neden?
İşyerinde buruşturup çöpe attığım bir kağıt parçası en fazla 5 dakika içinde yine lazım oluyor ve bu defa üzerine yapışmış meyve kabukları veya az biraz çay dibi ile pislenmiş olarak geri almak zorunda kalıyorum?

Neden?
En sinir olduğum şarkıları, farkında olmadan mırıldanırken buluyorum kendimi?

Neden?
Songünlerde trafikte hiç nefes alamadığımı hissediyorum. Neden camı açtığımda temiz hava solumam gerekirken binlerce aracın egzost gazlarını soluyorum?

Neden?
Aklımın bir köşesinde, dökülmüş sonbahar yaprakları ile çevrili ve temiz hava dolu bir orman kulübesi canlanıyor sürekli ama sürekli?

Neden?
Serviste her sabah aynı noktalardan geçerken aynı reklamları ve aynı şarkıları duyunca kendimi robot gibi hissediyorum ve yolun farketmeden bitmesi için başvurduğum kitap okuma işi de artık eskisi gibi sarmıyor.

Neden?
Serdar Ortaç'ın "hayaaatt beni neden yoruyoosuunn??" şarkısını "İstanbuuulll beni neden yoruyoosuunn?diye değiştirip, bir de üstüne Pamela'dan "İstanbul bizi hapsetmiş!!"i düşünüp, sonra da köprüden her geçişimde boğazı seyrederken kıyamayıp affediyorum bu şehri.

Neden?
12 adet taslak yazım varken hesapta olmayan bu yazıyı yazıyorum şimdi?

4 yorum:

 1. güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
 2. cnım gizli bir gönderme de var dikkatini çekerim:)

  YanıtlaSil
 3. :)) gerçekten güzel olmuş yazı ama bu neden diye sorular çoğalır gider bence.öpüypruz sizi

  YanıtlaSil
 4. *Beyhancığım, kesinlikle çoğalıyor düşündükçe...öptümm

  YanıtlaSil